Slovník pojmů v povinném ručení

Cena povinného ručení. Není jednotná a řídí se mnoha faktory podle různých demografických a geografických znaků řidiče a vozidla.

Ceník povinného ručení. Díky velké konkurenci se ceníky často mění a vyžadují neustálou aktualizaci kalkulaček povinného ručení. Proto je dobré používat ty internetové.

Vinkulace. Jde o zástavu pohledávky, kde předmět je pojistné plnění, kde výplata je vázaná na plnění dohodnutých podmínek, obvykle ve prospěch věřitele pojištěného, což může být např. autoservis.

Sazby povinného ručení. Sazby se často upravují neboť panuje velká konkurence. Kupodivu nikoli směrem dolů, ale často se sazby pohybují opačným směrem. Je proto lepší nemít nehody, kde jste viník a získávat slevy a nižší ceny. Proto je dobré sjednávat přes náš kalkulátor tam najdete nejnižší ceny povinného ručení. Tím ušetříte mnoho peněz.

Indexování. Většinou závisí na inflaci a aktualizuje se každým rokem v drtivé většině směrem nahoru. Data ke zvýšení ceny povinného ručení se řídí podle údajů Českého statistického úřadu.

Hraniční povinné ručení. Je to povinné ručení, které se uzavírá, pokud překračujete hranice státu na cizí území a nemáte zelenou kartu. Většinou se toto kvazi povinné ručení uzavírá na 15 dní.

Havarijní pojištění. O tom se dozvíte po kliknutí na tento odkaz. Havarijní pojištění je dobrovolné a uzavíráte si ho kvůli tomu kdybyste vy způsobili nehodu a poškodili vlastní vůz

 Cena je dle průzkumů pojišťoven rozhodujícím kritériem při sjednávání povinného ručení. Pak dlouho, dlouho nic a přichází jakési vyšší nároky na asistenční služby a vyšší limity pojištění odpovědnosti za škodu. Proto jsme pro vás nachystali tento web kde se dozvíte vše co se vztahuje k cenám a sazbám povinného ručení.

Další weby o povinném ručení: Povinné ručení online, Povinné ručení porovnání, Povinné ručení 2009, Povinné ručení, Povinné ručení,

Euro-pojištění je obchodní značka společnosti Financier, s.r.o. Financier. Poskytneme Vám služby, nezatížené závislostí.